FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).


Bağdat C. No: 256 Işık Ap D:2 Caddebostan, Kadıköy – Istanbul

Tel: 0216 411 52 00
 

 

Hücresel Detoks   

Enerji Klinik'te hücre detoksu (BODY DETOKS); hem ozon sauna terapisi, hem FarİnfraRed terapisi hem iyon detoks yöntemiyle yapılmaktadır.

 

İyon Detoks terapisi tam olarak gevşemenizi ve dinlenmenizi sağlayan son derecede rahat bir koltukta, 30 dakika süre ile Şiatsu masaj minderi ile sırt masajı, ayrıca bel ağrısı olanlarda bel bölgesine, göbek yağlanması olanlarda ise göbek bölgesine FarInfraRed uygulaması ile birlikte yapılmaktadır. Detoks uygulamaları sırasında aynı zamanda beyin dalgalarını alfa moduna uyarlayarak zihni meditatif duruma getiren özel bir işitsel cihaz uygulaması da yapılmaktadır. Tüm bunlar İyon Detoks terapisinin bir parçasıdır.

 

İyon Detoks terapisi vücudun asitliğini gidererek hücrelerin dış ortamla madde alışverişinin düzelmesine ve bu sırada toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur. Bu işleme hücre detoksu adı verilir.

Hücrelerin toksinlerinden kurtulması sağlıklı bir yaşam ve uzun ömür için birinci koşuldur.

 

Neden Detoks?
Hücrelerimiz yaşamımız boyunca maruz kaldığımız çeşitli yabancı maddeleri, bu arada ağır metallerin çoğunu dışarı atmakta güçlü çeker. Ayrıca, bu yüzden sağlığı bozulmuş hücreler kendi metabolik atıklarını da atamaz hale gelebilirler. Bu maddelerin tümüne birden ‘toksin=zehir’ adı verilir çünkü bunlar hücreyi yavaş yavaş zehirler; çeşitli hastalıklara, bu arada kansere neden olurlar. Bu maddelerin hücrelerden atılması sağlıklı bir vücut için şarttır. Hücre detoksunun asıl ve nihai amacı vücudun savunmasını güçlendirmektir.

 

Toksinler nereden gelir?
Günümüzde toksinlerin ana kaynağı çevre kirlenmesidir. Kanserin nedenleri arasında çevre kirlenmesi faktörünün başta gelmesinin nedeni hücrelerde yol açtığı ağır metal birikimidir.


Bu ağır metaller havaya, suya, bitkisel ve hayvansal besinlere karışarak insan vücuduna girerler ve dokularda birikirler. Sigara kullanımı da ağır metal birikiminin nedenlerinden birisidir.

İYON DETOKSUN ETKİLERİ
Hücrelerin ağır metal birikimlerini ve diğer toksinleri atmasını sağlar.
Vücudun asiditesini düzelterek osteoporoz ve başka pek çok hastalığı engeller.
Metabolizmayı ve kan dolaşımını uyarır.
Hücre enerjisini yükseltir.
Uyku kalitesini artırır.
Ek olarak; ayak-bacak ağrılarının geçmesini sağlar
.

Ağır metaller maden ocakları ve madenlerin kullanıldığı çeşitli işletmelerde önlem alınmaksızın yapılan üretim sırasında çevreye yayılabildiği gibi, tarımsal gübreleme ve tarım zararlılarının ilaçlanması sırasında, petrol kaynaklı yakıtların atıklarından yeraltı sularına, denizlere, havaya karışarak, doğrudan veya sulanma sırasında bitkilere bulaşarak birikerek çevreyi kirletir, canlıların yaşamını tehlikeye sokar.
Diğer bir kaynak ise hücrenin kendi metabolizmasıdır. Zira hücrelerimiz besin maddelerinden enerji oluştururken atık da üretirler. Örneğin karbondioksit bir atık maddedir. Organik ve inorganik maddelerin hücre metabolizmasında kullanılmasını takiben daima atık maddeler de üretilmiş olur.

 

Toksinler neden tahlikelidir?

Toksin kelimesinin Türkçe karşılığı 'zehir'dir. Gerçekten de, toksinler hücre metabolizmasını bozarak, hücrelerde zehir etkisi gösterirler. Hücrenin yapısı ve fonksiyonlarıyla bağdaşmayan her türlü madde zehir etkisine sahip olmakla beraber, genelde yiyecek-içecek ve hava yolu ile vücuda giren kimyasal bileşimler ve ağır metaller toksin olarak adlandırılır. Ama hücrenin kendi atığı da toksindir. Dışarıdan gelsin veya hücrenin kendi atığı olsun; toksinlerin hücrede birikmemesi, derhal hücre dışına atılması sağlıklı işleyen bir hücre için birinci koşuldur. Aksi halde bir süre sonra hücre hastalanır, yaşamsal fonksiyonlarını yapamaz hale gelir, görevlerini aksatır, veya  kontrolsüz çoğalmaya başlayarak tümör oluşturur.
Sanayileşmenin dünyanın her tarafına yayıldığı günümüzde cıva, kurşun, kadmiyum, aluminyum, gibi ağır metallerin hücrelerde birikmesinden kaynaklanan hastalıklar insan sağlığının bozulmasının esas nedenlerini teşkil etmeye başlamışlardır.

Aluminyum ve cıva en çok beyin hücrelerinde birikerek halsizlikten hafıza bozukluklarına, bunama ve Alzheimer hastalığına, otizme, alerjik reaksiyonlara, yorgunluk ve baş ağrısına yol açar. Cıva DNA ve kromozomlara da zarar verir, sperm bozukluklarına, düşüklere ve sakat doğumlara yol açar. Türkçe Kaynak>> FOOD INFO

 

 

Kurşun zehirlenmesi anemiye yol açabilir ve böbrek beyin gibi hayati öneme sahip organlarda hasara yol açarak, davranış bozuklukları ve üreme bozukluklarına, kronik ağrılara neden olur. Kurşun toplum sağlığını en çok bozan çevresel toksinlerden biridir.

 

Kadmiyum başta pankreas olmak üzere akciğerler, karaciğer ve böbrekte biriken bir ağır metaldir. Akciğer kanseri, pankreas kanseri, bazı böbrek hastalıklarıyla ve kemik erimesiyle doğrudan yakın ilgisi kanıtlanmıştır. Pankreas vücutta kadmiyumun depolandığı bir organdır ve pankreas kanserinin bilinen tek etkeni pankreasta kadmiyum birikmesidir. (Merali and Singhal 1980; Matsuda 2002; Schwartz 2000; Schwartz 2003; Han 2003; Kanter 2003; Satarug and Moore 2004; Kriegel 2006)


Vücudumuz hücre metabolizmasında kullanmadığı ağır metallerin böbreklerden atılımı için gerekli mekanizmalara da sahip değildir. Bu yüzden, kadmiyumun pankreas hücrelerinde birikmesi gibi, bazı ağır metaller spesifik hücrelerde, bazıları da en çok boşaltımın meydana geldiği dokularda birikirler. Bu dokular karaciğer ve böbrek dokularıdır zira böbrekler idrar yoluyla, karaciğer de safra salgısı yoluyla toksin atan birer boşaltım organıdır. Ağır metallerin bu dokularda birikmesi zamanla bu organların hastalanmasına yol açar. Ve bu hastalıkları ilaçlarla tedavi edebilmek mümkün değildir. Yapılacak tek şey hücreleri birikmiş toksin yükünden arındırmaktır. İşte iyon dengesi üzerinden hücre detoksunun önemi burada açığa çıkmaktadır:

 

İyon detoks sadece hücrelerin toksin birikimlerini hücre dışına boşaltmakla kalmaz, kan ve lenf dolaşımına geçen toksinler işlem sırasında ayak tabanındaki çok sayıda gözenek vasıtasıyla vücudu terkeder.

Ayak Detoksu

İyon detoks sırasında hücreler toksin attığı gibi, bu toksinlerin en azından bir kısmı böbreklerden değil, ayak tabanındaki gözeneklerden çıkarlar. Böylece böbreklerde ağır metal birikmesi de engellenmiş olur.

 

Sudaki renk değişiklikleri ağırlıklı olarak metal elektrodun korozyonundan kaynaklanır. Ancak detoks işlemi devam ettikçe oluşan renklerin kişisel farklılıklar göstermesi, ayrıca suyun yüzeyinde oluşan organik atık belirtileri vücuttan toksin çıkışının bir işareti olarak değerlendirilmektedir.

 

Vücudunuzdaki ağır metal birikiminin derecesini öğrenmek istiyorsanız;

Analiz için Enerji Klinik'i arayınız: 0216 411 5200

OZON TEDAVİ MERKEZİ  OZONLA ZAYIFLAMA  ENERJİ KLİNİK BİO ENERJİ KLİNİK İSTANBUL OZON İNSÜLİN DİRENCİ KRONER KRONİK YORGUNLUK   OZON TERAPİ OZON TEDAVİSİ OZON ZAYIFLAMA OZON TEDAVİSİNİN FAYDALARI
 


Her Hakkı Saklıdır © 2010 Enerji Klinik +90 216 411 52 00