FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).


Bağdat C. No: 256 Işık Ap D:2 Caddebostan, Kadıköy – Istanbul

Tel: 0216 411 52 00
 

 

 Göz Hastalıklarında Ozon Tedavisi

 

Son 20 yılda ozon terapinin retina hasarına bağlı göz hastalıklarında kullanımı giderek artmaktadır. Bu göz hastalıklarında ozon terapinin etkilerini araştıran klinik çalışmalar ümit vericidir.

 

Yaşa Bağlı Maküler Dejenerasyonda (ARMD) OZON TERAPİ:

 

1996 yılında yayınlanan bir klinik araştırmada, maküler dejenerasyonu (kuru form ARMD) olan 90 hastanın 6 yıl boyunca yılda 14 seans ozon terapi yapılarak izlenmesi sonucunda hastalarda görme keskinliğinin bariz bir şekilde arttığı gözlenmiştir (Vision Research - Vol 36 Suppl Oct 418. 1996.

 

O günden bugüne ozon terapi bu hastalıkta giderek daha çok kullanılmaya başlamıştır. Antioksidan tedavisinin hastalığın gidişini ancak yavaşlatabildiği Yaşa Bağlı Maküler Dejenerasyon sürecinde Ozon Terapi gerçek bir ümit olmuştur.

 

Günümüzde sıklığı giderek artan bu hastalığın başka hiç bir tedavisinin olmaması bu hastalarda ozon terapiyi zorunlu kılmaktadır.

 

Retina Dekolmanında Ozon Terapi

 

Ozon terapi retina ayrılması (retina dekolmanı) vakalarında tedaviyi takiben 1 ay içinde fonksiyonel aktiviteyi düzeltebilmektedir. Bunu araştıran klinik çalışmada izlemeler elektroretinografi (ERG), maküler ERG (MERG), ve ritmik ERG (RERG) ile yapılmış, ve bulgular ozon terapinin etkinliğini kanıtlamıştır.

 

Ozon Terapinin göz hastalıklarındaki etkilerini araştıran laboratuvar ve klinik çalışmalar devam etmektedir.

 


Normal retinada damarlar, optik sinir (beyaz alan) ve makula (optik sinirin sağında görülen koyu renkli

 


Diyabetik retinada (NPDR tip) mikroanevrizmalar, kanama alanları (kırmızı), eksüda (sarı lekeler) ve maküler ödem (makulada açık renkli ‘kırışıklıklar’) görülmekte

 


Diyabetik retinada aşırı damarlanma
(damarlanma artışı)

 


Maküler dejenerasyon (kuru form)

 


Maküler dejenerasyon
(yaş form)

 

OZON TEDAVİ MERKEZİ  OZONLA ZAYIFLAMA  ENERJİ KLİNİK BİO ENERJİ KLİNİK İSTANBUL OZON İNSÜLİN DİRENCİ KORONER KRONİK YORGUNLUK   OZON TERAPİ OZON TEDAVİSİ OZON ZAYIFLAMA OZON TEDAVİSİNİN FAYDALARI
 


Her Hakkı Saklıdır © 2010 Enerji Klinik +90 216 411 52 00