FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).


Bağdat C. No: 256 Işık Ap D:2 Caddebostan, Kadıköy – Istanbul

Tel: 0216 411 52 00
 

 

Enerji Klinik'te Depresyon Terapisi
Enerji Klinik'te depresyon tedavisinde çeşitli yöntemler uygulanır:

 

Ozon Terapi

 

Enerji Terapi

 

HipnoTerapi

 

 

Ozon Terapi ile;

 

Beyin hücrelerinin metabolizması hızlanır, birbirleriyle iletişim kalitesi yükselir. Böylece zihinsel bir canlanma hali meydana gelir. Bellek güçlenir, konsantrasyon ve öğrenme becerisi artar, depresyondaki kişilerin en çok şikayet ettiği dikkatini hiç birşeye verememe hali düzelir.


Beyin hücrelerinden “mutluluk hormonu” adı da verilen endorfinler salgılanır. Endorfinler, beyin hücrelerimizin ürettiği morfin benzeri maddelerdir. Ağrı kesici özelliklerinin yanısıra bariz bir mutluluk hissi de yaratırlar. Böylece depresyon hafiflemeye başlar.

 

Beyinde Melatonin üretimi artar. Çalışmalar melatoninin kış depresyonunu iyileştirdiğini göstermektedir. Bu da kronik yorgunluk sendromuna sıklıkla eşlik eden bir semptom olmak bakımından, depresyonun nasıl olup da ozon terapi ile giderilebildiğini açıklayan bir bulgudur.

 

Ozon terapi ile fiziksel bir zindelik hali meydana gelir. Bu da depresyona eşlik eden halsizlik ve isteksizliği ortadan kaldıran bir unsurdur.

 

Beynimiz her solukla aldığımız oksijenin dörtte birini tüketmektedir. Ağırlık olarak beynin vücudumuzun sadece yüzde iki-ikibuçuğunu oluşturduğunu göz önünde bulundurursak, beynin ne kadar büyük bir oksijen tüketicisi olduğu kolayca tahmin edilebilir. İşte bu yüzden, ozon etkisiyle yükselen kan oksijen düzeyleri vücudumuzda ilkin beyin hücrelerinin canlanmasını sağlar.

 

Nitekim, ozon tedavisi alanlarda ilk görülmeye başlayan etki kendini iyi hissetme hali, neşe, iyimserlik, günlük hayatın meşakkatlerine karşı enerjik ve gayretli bir tavır, ikili ilişkilerde sabır ve hoşgörü, adeta gençliğe-çocukluğa dönme hissi yaratan coşkulu tavırlar olmaktadır. Bütün bunlar beynin ozon etkisindeki değişimini gösterir.

 

 

Enerji Terapi ile;

 

Enerji bedenin meridyenlerinin toplama noktası hizalanarak enerji beden dengeye getirilir. Çakralardaki karmik blokajlar çözülür. Negatif hatıraların enerji bedendeki izleri dahil, enerji beden üzerindeki yabancı enerji odakları temizlenir. Negatif enerjilerden arınan enerji beden rahatlar, beyni rahatsız eden titreşimlerin elimine edilmesiyle depresyon ortadan kalkar.

Bu yöntemle anksiyete, panik atak, ve çeşitli fobiler de giderilir.

 

HipnoTerapi ile; 

 

Hipnoz altında verilen telkinlerle bilinçaltına etki edilerek depresyona neden olan düşünce kalıpları, suçluluk duyguları ve negatif hatıralar giderilir. Yapıcı ve pozitif telkinlerlin etkisiyle kişi hayatı tekrar olduğu gibi kabul etmeye başlar. Bu yöntem anksiyete, panik atak, ve çeşitli fobilerin tedavisinde de etkilidir.  

 

 

 

 

 

OZON TEDAVİ MERKEZİ  OZONLA ZAYIFLAMA  ENERJİ KLİNİK BİO ENERJİ KLİNİK İSTANBUL OZON İNSÜLİN DİRENCİ KORONER KRONİK YORGUNLUK   OZON TERAPİ OZON TEDAVİSİ OZON ZAYIFLAMA OZON TEDAVİSİNİN FAYDALARI
 


Her Hakkı Saklıdır © 2010 Enerji Klinik +90 216 411 52 00