FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
 


Bağdat C. No: 256 Işık Ap D:2 Caddebostan, Kadıköy – Istanbul

Tel: 0216 411 52 00
 

 

Enerji Klinik'te kilo sorunlarının tedavisinde Ozon Sauna, metabolic balance® beslenme programı ve kan yolu ile Ozon Terapi uygulanmaktadır.

 

 

 

Enerji Klinik'te Ozon Sauna terapisi TÜRKİYE'DE İLK VE TEK olan benzersiz bir OZON SAUNA ile uygulanmaktadır.


Bu saunada derideki gözeneklerin ozonu almak üzere açılması işlemi sıcak buhar ile değil, Far-İnfrared ışınların deriyi ısıtması yoluyla gerçekleşmektedir. Ağrı giderici,

yağ yakıcı ve selülitleri yok edici özellikleriyle bilinen bu ışınlar ozon saunanın yağları parçalayan ve toksin attıran etkilerini ikiye katlamaktadır.


Enerji Klinik'te kullanılan yüksek performanslı ozon üreteci sayesinde ozon saunaya benzerlerinden iki kat daha yüksek konsantrasyonda ozon vermek mümkün olmakta, böylece seans başına alınan verim artmaktadır.

Enerji Klinik'te Ozon Sauna;
* Far-İnfrared ışınla deri ve derialtını ısıtarak, böylece gözenekleri genişleterek çalışmaya başlar.
* Terleme başlayıp gözenekler açıldığında ozon derialtına işlemeye başlar.
* Far-İnfrared ışın yağ yakma özelliği olan bir ışındır ve ayrıca başka birçok tedavi edici özelliği vardır. Ozon da yine, yağları çok iyi yakma özelliğine sahiptir.
* Far-Infrared ışının, derinin en az 3-4 cm altına dek etkin olarak nüfuz edebilme özelliği vardır. Böylece derialtı yağ tabakasının en derinlerindeki yağlar bile kolayca parçalanabilir.
* Sauna işlemi 50-60 dakika sürer. İlk 20-30 dakikada gözenekler iyice açılmış olur, Sonraki 30 dakika boyunca ozonun da etkisiyle yağ yakımı hızlanır:
* Bu işlemler sırasında yağlar çözülüp terle birlikte atıldıkça yağ dokusunda biriken toksinler de vücuttan atılır.
* Saunadan çıktıktan sonra, vücudunuzdan çıkan toksinleri, yattığınız havluda gözlerinizle görebilirsiniz.
* Toksin atmanın önemi büyüktür. Böylece o zamana dek teşhis veya tedavi edilemeyen bazı hastalıklarınızın, alerjilerinizin, halsizliğinizin veya kronik ağrılarınızın kendi kendine iyileştiğini görebilirsiniz.

* Saunadan çıktıktan sonra en az 2 saat yıkanmak önerilmez zira ozonun deri içindeki etkisi devam etmektedir. Bu nedenle kliniğimizde duş uygulaması yoktur. Ancak saunadan sonra arzu edilen serinlik etkisi amacıyla kullanıcılara soğuk su ile ayak jakuzisi  sunulmaktadır.

 

Metabolic Balance® Beslenme Programı, bütün dünyada 40.000'den fazla kişinin başarıyla uygulayarak metabolik hastalıklarından, alerjilerinden ve kilo sorunlarından kurtulduğu bir programdır.

 

Bu programda etraflı bir kan testinden geçilerek, herkes kendi vücut kimyasına göre, parmak izi kadar kendisine has bir beslenme programına başlar.
 

Bu program bir rejim programı değildir.
Yapılan kan testi bir alerji testi değildir.
Metabolik Balans, bir 'doğru beslenme programı'dır.
 

metabolic balance® beslenme programı ile sadece kilo verilmez;

 

* Kan şekeri, kolesterol, trigliserid gibi kan değerleri,

* Karaciğer ve pankreas sindirim enzimleri de normal düzeyine kavuşur.

* Kan basıncı normalleşir.

* Alerjik yakınmalar ortadan kalkar.

* Sindirim sorunları düzelir.

 

metabolic balance® beslenme programına devam eden diyabet hastalarının;

 

1- kan glukoz düzeylerindeki ani değişiklikler sona erer, hipoglisemi atakları ortadan kalkar.

2- kan şekerinin kontrolü kolaylaşır.

3- insülin direnci iyileşir.

4- öğün arası atıştırma ihtiyacı ortadan kalkar.

5- kilo verme başlar.
 

 

 

 
 Ozon Terapi ve Zayıflama

 

 

Ozon bir zayıflama ilacı değildir. Bununla beraber ozon tedavisi sırasında ve sonrasında fazla kiloların verildiği, zaman içinde vücut ağırlığının normale kavuştuğu bilinen bir gerçektir.

 

Ozon tedavisi normal kilolu kişileri zayıflatmaz. Hatta çeşitli hastalıklar nedeniyle normalin altında kilo kaybına uğramış kişilerde ozon tedavisi sırasında ve sonrasında kilo alma görülür. Bunun nedeni elbette bünyenin kendini toparlaması ve eksilmiş kas ve kemik kütlesinin yerine konmasıdır.

 

Ozon tedavisinin zayıflatıcı etkileri başlıca aşağıdaki mekanizmalar üzerinden gerçekleşir:
 

Karaciğerin iyileşmesi sonucunda yağ ve karbonhidrat metabolizmalarının da iyileşmeye başlaması
Ozon tedavisinin karaciğer yağlanmasını geriye döndürdüğü ve karaciğer hücrelerindeki toksin birikiminin atılmasını sağladığı iyi bilinen bir faktördür. Ayrıca, karaciğer yağ ve karbonhidrat metabolizmalarını da idare eden bir organ olduğundan, karaciğerdeki iyileşme kan yağları profilinde kendisini derhal gösterir.
 

Kan şekerini depolayıcı hücrelerde başgösteren insülin direncinin kırılması
İnsülin fazla kan şekerinin şeker depolayıcı hücrelere girişini sağlayan bir hormondur ve pankreas tarafından üretilir. İnsülin direnci kandaki fazla şekerin depolandığı hücrelerde başgösteren, yaygın görülen bir durumdur. Kilo artışı ve obezitenin asıl nedeni olarak gösterilmektedir. İnsülin direnci meydana geldiğinde kanda hem şeker, hem insülin yükselir. İnsülin direnci ozon tedavisi sırasında hızla düzelmektedir. Bundan sonra artık fazla şeker hücre içine girerek depolanabilir ve pankreas da yüksek kan şekerini düşürebilmek için sürekli insülin salgılamak zorunda kalmaz. İnsülin salgısının normal düzeylerde seyretmesi sayesinde;

- sürekli açlık hissi ortadan kalkar

- yağ hücrelerindeki yağlardan enerji üretimi hızlanır

- yağ yakılması sayesinde yağ dokusundan kilo kaybı başlar
 


 

 

Başta beyin ve sinir hücreleri olmak üzere, vücuttaki tüm hücrelerin metabolizmalarının yükselmesi sonucunda şekerin hızla yakılması
Böylece hücreler ihtiyaçları olan enerjiyi kolayca ürettiği gibi, öğünler sonrasında yükselen kan şekeri hızla enerjiye dönüşerek dolaşımdan uzaklaşmış olur.
 

Kanın oksijen içeriğinin artmasıyla beraber hücreye giren oksijenin artması sonucunda yağların yakılmasının daha da artması
Ozon tedavisi kanın oksijen taşıma yeteneğini ve kapasitesini kat kat arttırır. Bu ise tüm hücrelere daha fazla oksijen sunulması anlamına gelir. Vücudumuzda yağların yakılabilmesi için gereken oksijen miktarı karbonhidratlar için gerekenin 2 katıdır. Yani yağlar ancak bol oksijen varlığında yakılır. Dolayısıyla oksijeni bol aldığımızda daha çok yağ yakma şansımız artar.

 

Stresin ortadan kalkmasıyla beraber sürekli atıştırma ihtiyacının yok olması, beslenme düzeninin normale dönmesi
Ozon terapiye başlayanların ortak deneyimi; stres bozukluğunun daha terapinin başından itibaren ortadan kalkmasıdır. Kişiler bunu hem uyku düzenlerinin düzelmesi, hem de stres yaratan durumlara tepkilerinin eskiye göre çok düzelmesi şeklinde tarif etmektedirler. Stresin yan etkilerinden birinin de gereksiz atıştırma ihtiyacı olduğu bilinen bir gerçektir. Ozon tedavisi sırasında bu da ortadan kalktığından "iştah kesilmesi" şeklinde tarif edilen bir durum ortaya çıkmaktadır. Gerçekte iştah kapanmamakta ama açlık dışında atıştırma ihtiyacı ortadan kalkmaktadır.
 

Böylelikle, ozon tedavisi alan kişiler terapi sırasında veya terapi bittikten sonra sürekli ve düzenli kilo vererek normal kilolarına inerler. Bunun için, sağlıklı beslenme kriterlerine uyulması yeterlidir; ayrıca rejim yapmaya ya da aç kalmaya gerek yoktur.

 

 

 

OZON TEDAVİ MERKEZİ  OZONLA ZAYIFLAMA  ENERJİ KLİNİK BİO ENERJİ KLİNİK İSTANBUL OZON İNSÜLİN DİRENCİ KORONER KRONİK YORGUNLUK   OZON TERAPİ OZON TEDAVİSİ OZON ZAYIFLAMA OZON TEDAVİSİNİN FAYDALARI
 


Her Hakkı Saklıdır © 2010 Enerji Klinik +90 216 411 52 00